Author Archive for admin

Organizovali jsme Mistrovství České republiky 2021

Náš modelářský klub byl hlavním organizátorem letošního Mistrovství České republiky 2021 pro kategorie F1 A, B, C.
Mistrovství proběhlo 2. 10. 2021 na letišti v Hořicích za účasti 50 závodníků. Modelklub Klánovice zajistil veškerou organizaci tzn. startoviště, měření, občerstvení i ceny. Počasí závodníkům přálo, letadla létala vysoko a karambolů nebylo mnoho. Všichni vítězové jsou již vyhlášeny a vedle medailí odměněni i tradičními Hořickými trubičkami.

Mistři Evropy 2017 – Makedonie, Prilep

V Klánovicích máme mistry Evropy!
Letošního ročníku mistrovství Evropy juniorů v leteckém modelářství se zúčastnili za Českou republiku dva reprezentanti z našeho klubu. V kategorii F1B soutěžili Anna Fišerová a Martin Fišera, družstvo doplnil Petr Drobisz z MK Ostrava. Všichni tři úspěšně hájili barvy České republiky, Klánovic i Ostravy v daleké Makedonii 23.-29.7.2017 v konkurenci 17 států z celé Evropy. V soutěži družstev obsadili naši reprezentanti senzační 1.místo a stali se mistry Evropy, v jednotlivcích obsadil Petr Drobisz 6. místo, Anna Fišerová 7. místo a Martin Fišera 13.místo.
Reprezentační výjezd byl finančně podpořen městskou částí Praha Klánovice, firmou Lacnea, a.s. a Zelený domov s.r.o.

Skvělý výsledek klánovického družstva juniorů na ME v Rumunsku

Tři klánovičtí modeláři  (Ondra Dvořák, Kateřina Fišerová a Martin Fišera) reprezentovali Českou republiku na Mistrovství Evropy v kategorii F1B. Mistrovství Evropy juniorů se konalo 10.-16.8. 2015 na rozlehlých pastvinách nedaleko rumunského města Salonta. V konkurenci 16 států, mezi nimiž byly i početné týmy Německa, Ruska, Francie a další, obsadili krásné 6.místo v hodnocení družstvech. Celou reportáž ze závodů najdete zde.

Mistrovství Evropy juniorů 2015 – Rumunsko Salonta

Skvělá zpráva pro modelářský klub Klánovice. Na letošní ročník mistrovství Evropy juniorů v leteckém modelářství jsou delegováni za Českou republiku tři reprezentanti z našich řad. V kategorii F1 B budou soutěžit Ondra Dvořák, Kačka Fišerová a Martin Fišera. Všichni tři budou hájit barvy České republiky i Klánovic v dalekém Rumunsku 10.-16.8.2015.
Držíme jim palce, aby se v silné evropské konkurenci neztratili.